2022 TSQ Championships

Entry Lists as of Tuesday, May 24 2022 - 11:54

63 players entered.
1 withdrawals.
62 players participating.


Click for Event Lists

Player List

A  B  D  F  G  H  J  K  L  M  N  P  R  S  T  W  Y  Z 

To find a player use CTRL - F        Click player's name for more entry details

ACT - 2    CHI - 1    DEN - 1    GBR - 1    JPN - 1    NSW - 11    NZL - 4    PER - 1    QLD - 11   
SGP - 1    SA - 2    TUR - 1    TAS - 1    VIC - 19   

Players Names shown in RED - - indicate a provisional entry as fees have not been paid in full

^
ALMOND James  ()
ARMS Simon  (VIC)
^
BOADLE Stephanie  (VIC)
BREE Yves  (BEL) .... Withdrawn 13/05/22
BRUNNER John  (VIC)
BYRNE Max  (TAS)
^
DAVIS Peter  (SA)
DEDAJIC Mirsad  (QLD)
DE_LEEUW Todd  (NSW)
DODSON Richard  (VIC)
DURAN Erkin  (TUR)
^
FERGUSON Bruce  (VIC)
FITZGERALD Timothy  (QLD)
FOSTER Brenda  (NSW)
^
GAMBARO Dom  (NSW)
GIRON Don  (NSW)
GIRVAN Richard  (VIC)
GISCA Vladimir  (VIC)
GORDON Mary  (NSW)
GRANT John  (QLD)
^
HONISS Kevin  (NZL)
HONISS Paul  (NZL)
HUBBARD Brad  (QLD)
HUGGINS Anthony  (ACT)
HUGGINS Shane  (ACT)
HUTCHINSON Lisa  (VIC)
^
JACOBSON Juliann  (NSW)
JENSEN Steffan  (DEN)
JOHNSTON Adrian  (SA)
JOPSEPH_AMPUERO Nicolas  (CHI)
JUNGWIRTH Tamara  (VIC)
^
KELLY Nathan  (VIC)
KWAN Royson  (SGP)
^
LEHRKE Peter  (NZL)
LETCHER Clint  (QLD)
LOVELL Alan  (NSW)
^
MACKECHNIE Andrew  (GBR)
MIJIC Danijela  (VIC)
MITCHELSON Bryce  ()
MOORE Brendan  (NSW)
MORGAN Owen  (QLD)
MYERS Eddie  (VIC)
^
NICHOLLS Robert  (QLD)
^
PAIS David  (VIC)
PALOMINO_MACHADO Mauricio  (PER)
PATERSON Steven  ()
PHILLIPS Robert  (VIC)
^
RICHARDSON Wayne  (QLD)
ROBINSON Anthony  (NSW)
RUSSELL Michae;  (QLD)
^
SCHNEIDER Yoko  ()
SEBEK Robert  (VIC)
SEEMAN Philip  (NZL)
SHIMOKAWA Ruka  (JPN)
SOUSA Danny  ()
^
TARASCIO David  (VIC)
TAWEEL Marc  (VIC)
TAYLOR Jill  (QLD)
TULLOCH Charlie  (VIC)
^
WEATHERSTONE Brad  (NSW)
WENZEL Claude  (QLD)
^
YOUNG Morgan  (VIC)
^
ZAZULAK Anjay  (NSW)

ACT - Australian Capital Territory    CHI - Chile    DEN - Denmark    GBR - Great Britain   
JPN - Japan    NSW - New South Wales    NZL - New Zealand    PER - Peru    QLD - Queensland   
SGP - Singapore    SA - South Australia    TUR - Turkey    TAS - Tasmania    VIC - Victoria   


Event Lists as of Tuesday, May 24 2022 - 11:54

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62 

^Event 1. 30 MENS SINGLES

1   JOPSEPH_AMPUERO Nicolas   (CHI)
2   PALOMINO_MACHADO Mauricio   (PER)
3   PATERSON Steven   ()
4   SHIMOKAWA Ruka   (JPN)

^Event 2. 30 MENS DOUBLES

1   SHIMOKAWA Ruka & _______________   (JPN)  ( )

^Event 3. 30 WOMENS SINGLES

^Event 4. 30 WOMENS DOUBLES

^Event 5. 30 MIXED DOUBLES

^Event 6. 35 MENS SINGLES

1   DEDAJIC Mirsad   (QLD)
2   DURAN Erkin   (TUR)
3   LETCHER Clint   (QLD)
4   MOORE Brendan   (NSW)
5   PAIS David   (VIC)

^Event 7. 35 MENS DOUBLES

1   KELLY Nathan & PAIS David   (VIC)  (VIC)

^Event 8. 35 WOMENS SINGLES

1   MIJIC Danijela   (VIC)

^Event 9. 35 WOMENS DOUBLES

^Event 10. 35 MIXED DOUBLES

1   DEDAJIC Mirsad (M) & MIJIC Danijela (F)   (QLD)  (VIC)

^Event 11. 40 MENS SINGLES

1   FITZGERALD Timothy   (QLD)
2   GIRON Don   (NSW)
3   JENSEN Steffan   (DEN)
4   KWAN Royson   (SGP)
5   MACKECHNIE Andrew   (GBR)
6   PHILLIPS Robert   (VIC)
7   TARASCIO David   (VIC)
8   TULLOCH Charlie   (VIC)
9   ZAZULAK Anjay   (NSW)

^Event 12. 40 MENS DOUBLES

1   FITZGERALD Timothy & TULLOCH Charlie   (QLD)  (VIC)
2   JENSEN Steffan & _______________   (DEN)  ( )
3   KWAN Royson & _______________   (SGP)  ( )
4   WEATHERSTONE Brad & ZAZULAK Anjay   (NSW)  (NSW)

^Event 13. 40 WOMENS SINGLES

1   BOADLE Stephanie   (VIC)

^Event 14. 40 WOMENS DOUBLES

1   BOADLE Stephanie & _______________   (VIC)  ( )

^Event 15. 40 MIXED DOUBLES

1   BOADLE Stephanie (F) & ____________(M)   (VIC)  ( )
2   KWAN Royson (M) & ____________(F)   (SGP)  ( )

^Event 16. 45 MENS SINGLES

1   TAWEEL Marc   (VIC)
2   YOUNG Morgan   (VIC)

^Event 17. 45 MENS DOUBLES

^Event 18. 45 WOMENS SINGLES

^Event 19. 45 WOMENS DOUBLES

^Event 20. 45 MIXED DOUBLES

1   DE_LEEUW Todd (M) & JACOBSON Juliann (F)   (NSW)  (NSW)
2   SCHNEIDER Yoko (F) & YOUNG Morgan (M)   ()  (VIC)

^Event 21. 50 MENS SINGLES

1   ALMOND James   ()
2   DAVIS Peter   (SA)
3   DODSON Richard   (VIC)
4   GIRVAN Richard   (VIC)
5   JOHNSTON Adrian   (SA)
6   RICHARDSON Wayne   (QLD)
7   SOUSA Danny   ()
8   WEATHERSTONE Brad   (NSW)

^Event 22. 50 MENS DOUBLES

1   ALMOND James & BRUNNER John   ()  (VIC)
2   DAVIS Peter & JOHNSTON Adrian   (SA)  (SA)
3   DE_LEEUW Todd & WEATHERSTONE Brad   (NSW)  (NSW)
4   DODSON Richard & _______________   (VIC)  ( )
5   GIRVAN Richard & _______________   (VIC)  ( )
6   SOUSA Danny & _______________   ()  ( )

^Event 23. 50 WOMENS SINGLES

1   JUNGWIRTH Tamara   (VIC)

^Event 24. 50 WOMENS DOUBLES

^Event 25. 50 MIXED DOUBLES

1   DODSON Richard (M) & ____________(F)   (VIC)  ( )
2   HUTCHINSON Lisa (F) & SEBEK Robert (M)   (VIC)  (VIC)

^Event 26. 55 MENS SINGLES

1   BRUNNER John   (VIC)
2   GAMBARO Dom   (NSW)
3   GISCA Vladimir   (VIC)
4   GRANT John   (QLD)
5   HUGGINS Anthony   (ACT)
6   HUGGINS Shane   (ACT)
7   MITCHELSON Bryce   ()
8   RUSSELL Michae;   (QLD)
9   SEBEK Robert   (VIC)

^Event 27. 55 MENS DOUBLES

1   ARMS Simon & GRANT John   (VIC)  (QLD)
2   BRUNNER John & GAMBARO Dom   (VIC)  (NSW)
3   GISCA Vladimir & _______________   (VIC)  ( )
4   HUBBARD Brad & RUSSELL Michae;   (QLD)  (QLD)
5   HUGGINS Anthony & HUGGINS Shane   (ACT)  (ACT)
6   MITCHELSON Bryce & SEBEK Robert   ()  (VIC)

^Event 28. 55 WOMENS SINGLES

^Event 29. 55 WOMENS DOUBLES

^Event 30. 55 MIXED DOUBLES

^Event 31. 60 MENS SINGLES

1   FERGUSON Bruce   (VIC)
2   HONISS Kevin   (NZL)
3   LEHRKE Peter   (NZL)
4   SEEMAN Philip   (NZL)

^Event 32. 60 MENS DOUBLES

1   FERGUSON Bruce & MYERS Eddie   (VIC)  (VIC)
2   SEEMAN Philip & _______________   (NZL)  ( )

^Event 33. 60 WOMENS SINGLES

1   FOSTER Brenda   (NSW)

^Event 34. 60 WOMENS DOUBLES

^Event 35. 60 MIXED DOUBLES

1   FOSTER Brenda (F) & ____________(M)   (NSW)  ( )

^Event 36. 65 MENS SINGLES

1   LOVELL Alan   (NSW)

^Event 37. 65 MENS DOUBLES

^Event 38. 65 WOMENS SINGLES

^Event 39. 65 WOMENS DOUBLES

^Event 40. 65 MIXED DOUBLES

^Event 41. 70 MENS SINGLES

1   MORGAN Owen   (QLD)

^Event 42. 70 MENS DOUBLES

1   MORGAN Owen & NICHOLLS Robert   (QLD)  (QLD)

^Event 43. 70 WOMENS SINGLES

^Event 44. 70 WOMENS DOUBLES

^Event 45. 70 MIXED DOUBLES

^Event 46. 75 MENS SINGLES

^Event 47. 75 MENS DOUBLES

^Event 48. 75 WOMENS SINGLES

^Event 49. 75 WOMENS DOUBLES

^Event 50. 75 MIXED DOUBLES

1   GORDON Mary (F) & ____________(M)   (NSW)  ( )

^Event 51. 80 MENS SINGLES

1   ROBINSON Anthony   (NSW)

^Event 52. 80 MENS DOUBLES

1   ROBINSON Anthony & _______________   (NSW)  ( )

^Event 53. 80 WOMENS SINGLES

1   GORDON Mary   (NSW)
2   TAYLOR Jill   (QLD)

^Event 54. 80 WOMENS DOUBLES

1   GORDON Mary & _______________   (NSW)  ( )
2   TAYLOR Jill & _______________   (QLD)  ( )

^Event 55. 80 MIXED DOUBLES

^Event 56. 85 MENS SINGLES

1   HONISS Paul   (NZL)

^Event 57. 85 MENS DOUBLES

1   BYRNE Max & WENZEL Claude   (TAS)  (QLD)

^Event 58. 85 WOMENS SINGLES

^Event 59. 85 WOMENS DOUBLES

^Event 60. 85 MIXED DOUBLES

^Event 61. 90 MENS SINGLES

1   BYRNE Max   (TAS)

^Event 62. 90 MENS DOUBLES