2018 MIA Open Tennis Championships

Entry Lists as of Wednesday, May 23 2018 - 10:27

26 players entered.
0 withdrawals.
26 players participating.
plus 10 doubles partners nominated but no entry received from these players.

Click for Event Lists

Player List

B  C  D  F  G  H  M  N  R  S  T 

To find a player use CTRL - F        Click player's name for more entry details

ACT - 14    ALBY - 5    BATH - 1    GFTH - 2    HAY - 1    SYD - 1    WANG - 1    WGGA - 1    YUNG - 1   

Players Names shown in RED - - indicate a provisional entry as fees have not been paid in full

^
BISA Nick  (ACT)
BISA Sam  (ACT)
BROWN Ella  (ALBY)
BURT Sofia  (ACT)
^
CASAROTTO Gen  (ACT)
CURRAN Stacey  (WGGA)
^
D'ALESSANDRO Clare  (ALBY)
^
FELIX-VONARX Camila  (YUNG)
^
GOSS Cameron  (ALBY)
GREENWOOD Daniel  (ACT)
GRIGG Tom  (ALBY)
^
HAGAN Daniel  (SYD)
HOPKINS Jordyn  (ALBY)
^
MAHLKNECHT Ben  (GFTH)
MATHUR Bhav  (ACT)
MITTON Alex  (BATH)
MOLLOY Imogen  (HAY)
MOROGIANNIS Dimitri  (ACT)
^
NATHAN Jamieson  (ACT)
^
REQUIRED Partner1  (GFTH)
ROBSON Jonathan  (ACT)
ROBSON William  (ACT)
^
SHEEHAN Oliver  (ACT)
SMITH Daniel  (WANG)
SUTHERLAND Madison  (ACT)
^
TAYLOR Hugh  (ACT)
TAYLOR Jack  (ACT)

ACT - Canberra    ALBY - Albury/Wodonga    BATH - Bathurst    GFTH - Griffith   
HAY - Hay    SYD - Sydney    WANG - Wangaratta    WGGA - Wagga Wagga    YUNG - Young   


Event Lists as of Wednesday, May 23 2018 - 10:27

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43 

^Event 1. OPEN MENS SINGLES

1   BISA Nick   (ACT)
2   BISA Sam   (ACT)
3   GREENWOOD Daniel   (ACT)
4   MAHLKNECHT Ben   (GFTH)
5   MITTON Alex   (BATH)
6   MOROGIANNIS Dimitri   (ACT)
7   NATHAN Jamieson   (ACT)
8   ROBSON Jonathan   (ACT)
9   SHEEHAN Oliver   (ACT)
10   SMITH Daniel   (WANG)

^Event 2. OPEN WOMENS SINGLES

1   BURT Sofia   (ACT)
2   CURRAN Stacey   (WGGA)
3   FELIX-VONARX Camila   (YUNG)
4   GOSS Cameron   (ALBY)
5   MOLLOY Imogen   (HAY)
6   SUTHERLAND Madison   (ACT)

^Event 3. OPEN MENS DOUBLES

1   BISA Nick & _______________   (ACT)  ( )
2   BISA Sam & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (ACT)  ( )
3   MAHLKNECHT Ben & SMITH Daniel   (GFTH)  (WANG)
4   MITTON Alex & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (BATH)  ( )
5   MOROGIANNIS Dimitri & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (ACT)  ( )
6   NATHAN Jamieson & _______________   (ACT)  ( )
7   SHEEHAN Oliver & _______________   (ACT)  ( )

^Event 4. OPEN WOMENS DOUBLES

1   CURRAN Stacey & _______________   (WGGA)  ( )
2   FELIX-VONARX Camila & SUTHERLAND Madison   (YUNG)  (ACT)
3   GOSS Cameron & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (ALBY)  ( )
4   MOLLOY Imogen & _______________   (HAY)  ( )

^Event 5. OPEN MIXED DOUBLES

1   BISA Nick (M) & FELIX-VONARX Camila (F)   (ACT)  (YUNG)
2   BURT Sofia (F) & Partner nominated (Note: partner has not yet entered) (M)   (ACT)  ( )
3   MAHLKNECHT Ben (M) & Partner nominated (Note: partner has not yet entered) (F)   (GFTH)  ( )
4   SHEEHAN Oliver (M) & Partner nominated (Note: partner has not yet entered) (F)   (ACT)  ( )

^Event 6. SPECIAL MENS SINGLES

1   GREENWOOD Daniel   (ACT)
2   SHEEHAN Oliver   (ACT)
3   SMITH Daniel   (WANG)

^Event 7. SPECIAL WOMENS SINGLES

1   D'ALESSANDRO Clare   (ALBY)

^Event 8. SPECIAL MENS DOUBLES

1   BISA Nick & BISA Sam   (ACT)  (ACT)
2   GREENWOOD Daniel & ROBSON Jonathan   (ACT)  (ACT)
3   MAHLKNECHT Ben & SMITH Daniel   (GFTH)  (WANG)

^Event 9. SPECIAL WOMENS DOUBLES

1   D'ALESSANDRO Clare & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (ALBY)  ( )
2   FELIX-VONARX Camila & SUTHERLAND Madison   (YUNG)  (ACT)

^Event 10. SPECIAL MIXED DOUBLES

1   BISA Sam (M) & SUTHERLAND Madison (F)   (ACT)  (ACT)

^Event 11. B GRADE MENS SINGLES

1   GRIGG Tom   (ALBY)
2   ROBSON William   (ACT)

^Event 12. B GRADE WOMENS SINGLES

^Event 13. B GRADE MENS DOUBLES

^Event 14. B GRADE WOMENS DOUBLES

^Event 15. B GRADE MIXED DOUBLES

^Event 16. C GRADE MENS SINGLES

1   ROBSON William   (ACT)

^Event 17. C GRADE WOMENS SINGLES

^Event 18. C GRADE MENS DOUBLES

1   CASAROTTO Gen & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (ACT)  ( )
2   GRIGG Tom & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (ALBY)  ( )
3   ROBSON William & _______________   (ACT)  ( )

^Event 19. C GRADE WOMENS DOUBLES

^Event 20. C GRADE MIXED DOUBLES

1   D'ALESSANDRO Clare (F) & GRIGG Tom (M)   (ALBY)  (ALBY)

^Event 21. 45+ MENS SINGLES

^Event 22. 45+ MENS DOUBLES

^Event 23. 45+ MIXED DOUBLES

^Event 24. 16 & UNDER BOYS SINGLES

1   BISA Nick   (ACT)
2   GREENWOOD Daniel   (ACT)
3   GRIGG Tom   (ALBY)

^Event 25. 14 & UNDER BOYS SINGLES

1   ROBSON William   (ACT)
2   TAYLOR Jack   (ACT)

^Event 26. 12 & UNDER BOYS SINGLES

1   CASAROTTO Gen   (ACT)
2   HAGAN Daniel   (SYD)
3   MATHUR Bhav   (ACT)
4   TAYLOR Hugh   (ACT)

^Event 27. 10 & UNDER BOYS SINGLES

^Event 28. 16 & UNDER BOYS DOUBLES

1   GREENWOOD Daniel & ROBSON Jonathan   (ACT)  (ACT)

^Event 29. 14 & UNDER BOYS DOUBLES

1   ROBSON William & _______________   (ACT)  ( )
2   TAYLOR Jack & _______________   (ACT)  ( )

^Event 30. 12 & UNDER BOYS DOUBLES

1   CASAROTTO Gen & TAYLOR Hugh   (ACT)  (ACT)
2   HAGAN Daniel & _______________   (SYD)  ( )
3   MATHUR Bhav & _______________   (ACT)  ( )

^Event 31. 10 & UNDER BOYS DOUBLES

^Event 32. 16 & UNDER GIRLS SINGLES

1   BURT Sofia   (ACT)

^Event 33. 14 & UNDER GIRLS SINGLES

1   BROWN Ella   (ALBY)

^Event 34. 12 & UNDER GIRLS SINGLES

1   HOPKINS Jordyn   (ALBY)

^Event 35. 10 & UNDER GIRLS SINGLES

^Event 36. 16 & UNDER GIRLS DOUBLES

^Event 37. 14 & UNDER GIRLS DOUBLES

1   BROWN Ella & _______________   (ALBY)  ( )

^Event 38. 12 & UNDER GIRLS DOUBLES

1   HOPKINS Jordyn & _______________   (ALBY)  ( )

^Event 39. 10 & UNDER GIRLS DOUBLES

^Event 40. HOTSHOT SINGLES

^Event 41. FATHER/SON MENS DOUBLES

^Event 42. MTHR/DGHTR WOMENS DOUBLES

^Event 43. PARENT/CHILD DOUBLES